Котлети – той м’ясний продукт, який не залишає байдужим нікого, і здається, що їх зіпсувати не можна, але деякі помилки в процесі приготування призводять до того, що котлети виходять дуже сумнівними. Стосується це, до речі, як їхнього зовнішнього вигляду, так і смаку, і залишається тільки гадати, що призвело до такого результату.
Незалежно від того, які котлети і як людина збирається готувати, слід уникати таких помилок.
• Занадто рідкий фарш. Будь-які котлети в першу чергу складаються з фаршу і великою помилкою буде робити його занадто рідким.
Мало того, що котлети через це втратять багато соку і погано триматимуть форму, так ще й у спробах виправити ситуацію у фарш доведеться додавати багато зайвих інгредієнтів, що у будь-якому випадку його зіпсує.
• Відбивання фаршу. Звичайно, багато залежить від самих котлет і переваг конкретної людини, проте традиційно фарш для котлет не відбивається, бо це позбавляє його більшої кількості повітря та вологи, через що він виходить занадто в’язким і липким, а працювати з ним стає вкрай незручно.
• Неправильна кількість продуктів та їх пропорція. Для будь-яких котлет є правильне поєднання та кількість продуктів, завдяки чому витримується не тільки правильний смак, а й консистенція фаршу, а кладучи все «на око», людина власними руками псує фарш і лише погіршує ситуацію, коли намагається щось додати, щоб усе виправити.
• Негайне обсмажування. Багато хто, як тільки змішає всі необхідні продукти, приступає до смаження, тоді як фаршу потрібно постояти в холодильнику хоча б 30-40 хвилин, а в ідеалі кілька годин. Потрібно це для того, щоб він став максимально однорідним і добре просочився, та й ліпитися після цього він буде краще, тому поспішати явно не варто.
• Занадто довгий процес приготування. Зрозуміло, що котлети мають бути добре просмаженими, проте якщо їх перетримати (причому неважливо, де вони готуються), то м’ясо значною мірою втратить соковитість та смак. Покладатися в цьому питанні на рекомендації, на жаль, не вийде, тому доведеться кожній людині шукати свій ідеальний термін смаження в залежності від рецепту котлет, того, на чому вони готуються, та їх подальшої обробки.
• Довге тушкування котлет у соусі. Цей процес іде на користь котлетам. Помилка полягає як у неправильному соусі, так і в занадто довгому процесі тушкування, через який котлета втрачає свої соки, а м’ясні волокна стають гумовими.
• Недосмажені котлети. Теплова обробка має бути повноцінною, тому що не всі види м’яса без неї залишаються безпечними. Якщо яловичину та телятину можна трохи недосмажити, то курку та свинину потрібно готувати до кінця.
Незважаючи на те, що розігрів не відноситься до приготування котлет, про нього теж варто згадати, а саме про те, що він не повинен бути занадто сильним і тривалим. Звичайно, холодні котлети також втрачають частину смаку, але при розігріві це відбувається сильніше, тому цей процес важливо контролювати ретельніше.
У решті людини потрібно бути просто уважніше до дрібниць, і тоді з приготуванням котлет взагалі не виникне жодних проблем.