Хліб надає домашнім котлеткам соковитості та м’якості, саме тому господині додають його у фарш. Якщо котлети з батоном набридли і хочеться змінити їх смак, можна додати у фарш та інші інгредієнти.
Якщо фарш рідкуватий, манка допоможе зібрати його в купу. Головне, не перебрати – на кілограм фаршу достатньо 1-2 ложок манки.
З цим завданням впорається і крохмаль – його можна додавати не більше 20 грамів.
Відварена розім’ята картопля також впорається з роллю хліба в котлетах і додасть їм соковитість і щільність.
Кабачок – це безпрограшний варіант для охочих зменшити кількість калорій у готовій страві. З кабачком котлети вийдуть рідкими, але це не зіпсує страву. Щоб котлети не пригорали, натертий кабачок потрібно віджати.
Вівсяні пластівці досвідчені господині часто додають до котлетного фаршу, як і хліб. Щоправда, вони відчуваються у котлетах. Щоб пластівці набули однорідного з котлетами вигляду, їх потрібно попередньо замочити в молоці.
Перлова крупа – ще один корисний спосіб урізноманітнити смак м’ясних котлет. Єдиний мінус – перловку треба довго варити.
Гречані пластівці допомагають загуснути фарш, але дають присмак гречки в котлетах, тому їх потрібно додавати не більше 100 г на кілограм фаршу.
Горох та сочевиця нададуть ароматний смак котлетам. Додавати в м’ясо потрібно пюре, зварене із цих продуктів.
Як бачите, батон – не найкорисніша добавка в котлети. За допомогою інших інгредієнтів м’ясні котлети можна збагатити вітамінами та мікроелементами.