Осінь – той період, коли господині квасять багато капусти. Зрозуміло, будь-якому гурману хочеться, щоб страва вийшла смачною: в міру кислою і в міру солоною. Також бажано, щоб у квашеної капусти з’явилася приємна «хрустинка». Домогтися такого результату можна, якщо знати чотири кулінарні секрети.
Вибрати особливу капусту
Для квашення підходить далеко не будь-який сорт капусти. Вибір бажано зупинити на овочі пізнього терміну дозрівання.
Вибрати відповідну ємність
Бажано використовувати тару, в якій квасили капусту ще наші прадіди та прабабки. Це дерев’яна бочка. Однак застосовувати цю ємність у «квартирних» умовах навряд чи вдасться. Тому можна взяти банку об’ємом 3 літри.
А от якщо ви хочете приготувати більше квашеної капусти, то візьміть емальоване відро. Але в жодному разі не ємність із металу або пластику.
Використовувати особливу сіль
Рекомендується застосовувати велику сіль. До того ж бажано, щоб у сипучому засобі не було жодних добавок. Переборщувати з хлоридом натрію не варто. На один качан цілком достатньо однієї столової ложки солі.
Температура
Щоб процес бродіння проходив без проблем, бажано, щоб у кімнаті, де стоїть ємність із капустою, зберігалася певна температура повітря. У перші дні цей показник має становити щонайменше +20 градусів. При цьому перевищувати позначку +23 градуси не варто. Тому ставити відро біля батареї – погана ідея.
Якщо рекомендацій не буде дотримано, то капуста навряд чи набуде «хрустинку» і нормального смаку. Після закінчення першого періоду квашення продукт можна забрати в холодильник.