Засолювання сала в розсолі: робимо все просто і правильно

Хто з нас не куштував «традиційний український продукт» – солоне свиняче сало? Напевно, куштували всі. І якщо, на перший погляд, сало – холестерин, що завдає шкоди здоров’ю, то вчені вже давно спростували це переконання. Вживання солоного сала в розумних межах приносить лише користь організму.

У свинячому салі міститься у великих кількостях арахідонова кислота, необхідна для нормального обміну речовин в організмі. Як би це не парадоксально звучало, але ця кислота, беручи участь у імунних реакціях, очищає наші судини від відкладень холестерину.

Якщо вам подобається цей смачний продукт, ви можете з легкістю його приготувати в домашніх умовах.

Для початку необхідно придбати сало, яке придатне для засолювання. Основним критерієм цього продукту є жорсткість свинячого сала. Для засолювання воно має бути однорідним, білим або з прошарком з м’яса. Ознакою гарного сала є і тонка шкірка, до якої дуже легко, без видимих ​​зусиль, входить ніж. Отже, сало вибрано.

Приступимо до його засолювання.

Існує кілька видів посолу сала, але найпопулярнішим і нескладним є засолювання сала в розсолі.

Приготуємо розсіл. Засипаємо в ємність 250 гр. солі та заливаємо літром гарячої води. Ставимо на вогонь і гріємо доти, доки сіль повністю не розчиниться. Вимикаємо нагрівання і залишаємо остигати до 20-28 градусів.

Необхідну концентрацію солі можна перевірити за допомогою сирої картоплі. У готовий розсіл опускаємо середню картоплину. Якщо вона плаває на поверхні – розсіл готовий, якщо потонула – додаємо солі.

Нарізаємо сало на середні шматки, які можна буде легко помістити в літрову скляну банку. Якщо шматки будуть великими – сало може гіркнути у банці. Викладаємо нарізане сало шарами в банку, прокладаючи шари чищеними часточками часнику, запашним перцем та листям лавра. Намагайтеся не дуже щільно складати сало, щоб розсіл міг рівномірно розподілитися.

Підготовлене сало заливаємо охолодженим розсолом. Прикриваємо банку серветкою, не щільно одягненою кришкою або марлею, і ставимо ємність у прохолодне місце на 4-6 днів. З часом куштуємо сало. Якщо воно просолилося – дістаємо необхідну кількість його і прибираємо банку в холодильник.

Для любителів копченого сала можна додати в охолоджений розсіл 50 мл рідкого диму – харчового ароматизатора, що надає продуктам смаку, аромату і кольору натурального копчення. В цьому випадку, через 5-8 днів дістаємо сало з розсолу, викладаємо його для просушування на паперові рушники, і, просмикнувши товсту нитку, вивішуємо підв’ялитися в прохолодному місці (наприклад, на балконі) на 12 годин. Готове сало зберігаємо у холодильнику.

Вас також зацікавить

Популярне