Вчені з Університету Фудань у Шанхаї виявили, що невилікувана депресія може збільшити ризик розвитку деменції у похилому віці. Робота опублікована в журналі Biological Psychiatry.
Автори вивчили зв’язок між перебігом депресії, лікуванням депресії та ризиком виникнення деменції. Аналіз включав дані 354 тисячі пацієнтів віком від 50 до 70 років з Біобанку Великобританії (з 2006 по 2010 рік), за якими спостерігали до 2020 року. З них на депресію страждали 46 тисяч учасників. Дослідники виявили, що депресія підвищувала ризик розвитку деменції на 51%.
У той же час лікування депресії знижувало ризик розвитку деменції на 42-29% залежно від того, коли почалися симптоми (порівняно з групою людей, які хворіють на депресію без лікування).
Результати вчених вказують на необхідність своєчасної діагностики та лікування депресії у людей похилого віку. Це допоможе не тільки пом’якшити пов’язані з настроєм симптоми, а й відкласти початок деменції. При цьому чим раніше розпочнеться лікування — тим більше шансів відстрочити старече недоумство.