Розсіл у банках з огірками може каламутніти з низки причин. Це можуть бути неякісно промиті банки, погана стерилізація чи погані кришки. Можливе помутніння розсолу через тріщини та сколи, неправильні пропорції при закладці інгредієнтів у банку.
Крім цього, розсіл помутнішає, якщо використовувалися огірки салатних сортів. Неправильні умови зберігання закоток можуть позначитися на якості розсолу. Заготівлям протипоказане тривале зберігання при кімнатній температурі.
Мало хто захоче побачити замість прозорого розсолу каламутну воду із неприємним запахом. Більшість постараються якнайшвидше позбутися таких огірків і каламутної жижі.
Причини помутніння огіркового розсолу
Однак здуття кришок, поява білого нальоту на стінках і каламутний розсіл не говорить про те, що справа саме в грибку. Є ще одна причина, через яку розсіл у банку з огірками каламутніє.
Розсіл може мати неприємний відтінок, якщо у банці виявився молодий часник. Досвідчені господині знають про заборону використання молодого часнику при засолюванні.
Саме часник дає каламутність і робить розсіл білястим. Для прозорого засолювання та консервації найкраще використовувати часник минулого року, який вилежався.